Rehabilitacja po urazie barku

Kontuzje stawu ramiennego, czyli barku bywają bardzo bolesne i uciążliwe. Takie urazy znacznie ograniczają ruchy, a przy tym wiążą się z dużym dyskomfortem. Bark jest stawem kulistym — umożliwia pionowe, poprzeczne, rotacyjne poruszanie ręką oraz jej odwodzenie. W przypadku jego uszkodzenia dochodzi więc do tworzenia się blokad, które mogą sprawiać ogromny ból, a jednocześnie uniemożliwiać wykonywanie jakichkolwiek ruchów. Kiedy mamy do czynienia z uszkodzeniem barku, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, a po odbyciu rekonwalescencji — do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Rehabilitacja po urazie barku jest czasochłonna, dlatego warto ją wdrożyć jak najszybciej, aby przyspieszyć proces zdrowienia.

Jak wrócić do formy po urazie barku — skuteczna rehabilitacja stawu ramiennego

W zależności od rodzaju schorzenia fizjoterapeuta dobiera metody rehabilitacji tak, aby była jak najbardziej skuteczna. Najczęściej stosowanymi zabiegami przy urazach barku jest między innymi terapia manualna, która polega na masażach oraz rozciąganiu mięśni, oddziałując przy tym na tkanki miękkie. Wszelkie ćwiczenia stawu ramiennego powinny być wykonywane z udziałem specjalisty. Z uwagi na to, że bark jest stawem o dużym zakresie ruchu, rehabilitacja może trwać naprawdę długo, dlatego warto zaangażować się w cały proces. Rozluźnianie, wzmacnianie, a także mobilizacja mięśni do działania — wszystko to wiąże się z efektywną fizjoterapią po przebytych urazach. Jeśli jesteś po kontuzji barku — zgłoś się do nas. Pomożemy Ci uporać się z bólem, dzięki czemu wrócisz do pełni sił. Zapraszamy!

Indywidualna rehabilitacja po urazie barku

Dobranie odpowiedniej metody rehabilitacji po urazie barku opiera się przede wszystkim na tym, z jakim rodzajem dolegliwości mamy do czynienia. Pierwszym krokiem na drodze do odzyskania sprawności zawsze jest zatem właściwa diagnostyka, obejmująca m.in. badania USG lub RTG, rezonans magnetyczny czy tomografię. To właśnie na tej podstawie lekarz dobiera optymalną metodę leczenia. Rodzaj urazu przesądza również o zakresie rehabilitacji po zakończonym gojeniu. Urazy barku można bowiem leczyć za pomocą ćwiczeń rozciągających (zwiększających ruchomość), wzmacniających lub rozluźniających — w naszym gabinecie dobieramy terapię indywidualnie do każdego Pacjenta.

Skuteczna i bezpieczna rehabilitacja barku po urazie dla dorosłych lub dzieci

Czas trwania rehabilitacji po urazie barku może być różnorodny i zależy od zakresu schorzenia, jego rodzaju, a także indywidualnych możliwości organizmu Pacjenta. Profesjonalna pomoc może być niezbędna np. po kontuzji sportowej, ale też po operacji albo w przebiegu rozmaitych chorób, jak choćby stwardnienie rozsiane. W naszym gabinecie dobieramy więc metodę terapii w taki sposób, aby z jednej strony zadbać o powrót do zdrowia tak szybko, jak to możliwe, ale z drugiej troszcząc się o skuteczność oraz bezpieczeństwo leczenia. Udzielamy specjalistycznego wsparcia zarówno osobom dorosłym, jak i starszym bądź dzieciom, zapewniając pomoc fizjoterapeutów stacjonarnie albo z dojazdem do Pacjenta. Zachęcamy do umówienia wizyty!