Rehabilitacja – skolioza u dzieci i dorosłych

Skolioza to schorzenie rozwijające się w trzech płaszczyznach: czołowej, strzałkowej oraz poprzecznej. Choroba może występować w różnym stopniu zaawansowania i powodować objawy takie jak bóle pleców, trudności w utrzymaniu równowagi, a nawet problemy z oddychaniem. Najczęściej daje o sobie znać w okresie wzrostu. Wtedy najlepiej zapisać dziecko na rehabilitację skoliozy, która ma na celu zatrzymanie postępu skrzywienia. Warto jednak pamiętać, że wady postawy występują zarówno u osób młodych, jak i dorosłych, dlatego niezależnie od wieku zadbaj o regularne wizyty u fizjoterapeuty.

Przebieg leczenia skoliozy z wykorzystaniem metody FITS

Rehabilitację skoliozy polecam szczególnie osobom, które zauważyły u siebie bądź dziecka nierówne ustawienie ramion lub niepokojące wypukłości na plecach. Na początku spotkań zajmuję się diagnozą, oceniając rodzaj skrzywienia oraz dobierając ćwiczenia dostosowane do potrzeb Pacjenta, a także jego wieku czy kondycji. Jako certyfikowany terapeuta metody FITS zadbam o to, abyś w trakcie rehabilitacji skoliozy prawidłowo wykonywał ćwiczenia. Ponadto podpowiem, jak poprawiać postawę ciała podczas codziennych czynności. W przypadku wątpliwości zapraszam na konsultację!

Rehabilitacja nabytych wad postawy

Po rozpoznaniu bocznego skrzywienia kręgosłupa to bardzo ważne, aby leczenie rozpocząć jak najwcześniej. Wówczas rehabilitacja skoliozy przyniesie najszybsze efekty, a także skutecznie utrwali prawidłową postawę ciała. Już po kilku spotkaniach ze mną Pacjenci odczuwają wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie kręgosłupa oraz poprawę ogólnej sprawności fizycznej. Interesuje Cię rehabilitacja skoliozy? Skontaktuj się ze mną, aby ustalić termin pierwszego spotkania!