Rehabilitacja po urazie stawu skokowego

Rehabilitacja po urazie stawu skokowego jest niezwykle ważna, ponieważ staw ten jest kluczowy dla utrzymania równowagi i mobilności ciała. Staw skokowy jest odpowiedzialny za przenoszenie ciężaru ciała i umożliwia wykonywanie ruchów skrętnych, zginających i prostujących. Jego uraz może wynikać z różnych przyczyn, takich jak nagłe skręcenie, upadek lub uderzenie. Skutkiem tego może być naderwanie więzadeł, stłuczenie lub złamanie kości, a także uszkodzenie ścięgien i mięśni. Wszystkie te urazy mogą prowadzić do bólu, obrzęku, trudności z poruszaniem się i ograniczeń w codziennej aktywności.

Skręcenie stawu skokowego, zwane również skręceniem kostki to jeden z najczęściej występujących urazów nogi. Nieleczony może być powodem pojawienia się innych schorzeń i zwyrodnień stawów, dlatego konieczne jest odpowiednie leczenie i rehabilitacja.

Skuteczna rehabilitacja po urazie stawu skokowego w moim mobilnym lub stacjonarnym gabinecie fizjoterapii w Wałbrzychu

Jako wykwalifikowany fizjoterapeuta kompleksowo Ci pomogę w rehabilitacji po urazie stawu skokowego lub innych schorzeniach. Po wstępnym wywiadzie i badaniu zaproponuję odpowiedni zestaw ćwiczeń na staw skokowy, które pomogą przywrócić pełną funkcję stopy. Regularnie wykonywane nie tylko poprawią stabilizację i czucie głębokie, ale zmniejszą też ryzyko na ponowne skręcenie stawu.