Terapia ręki cena

Terapia ręki polega na leczeniu i rehabilitacji Pacjentów z problemami związanymi z funkcjonowaniem rąk i przedramion. Terapia ta jest ważna szczególnie dla najmłodszych z problemami z pisaniem, prawidłowym trzymaniem długopisu lub koordynacją „oko – ręka”. Terapia ręki przeznaczona jest również dla dorosłych z różnymi rodzajami schorzeń, takimi jak urazy, choroby zwyrodnieniowe, choroby neurologiczne i choroby reumatologiczne. Celem fizjoterapii ręki jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania rąk, zwiększenie siły, zakresu ruchu i koordynacji oraz poprawa ogólnej jakości życia Pacjenta.

Profesjonalna terapia ręki: cena i przebieg fizjoterapii

Terapia ręki zazwyczaj rozpoczyna się od diagnozy, podczas której fizjoterapeuta ocenia stan Pacjenta i jego potrzeby. Następnie opracowywany jest indywidualny plan leczenia, który może obejmować różnego rodzaju ćwiczenia, takie jak:

  • ćwiczenia rozciągające, które pomagają rozluźnić napięte mięśnie i zwiększyć zakres ruchu,
  • ćwiczenia wzmacniające, które pomagają zwiększyć siłę mięśni rąk i przedramion,
  • ćwiczenia koordynacyjne, które pomagają poprawić zdolność pacjenta do płynnego poruszania się i precyzyjnego chwytania przedmiotów,
  • techniki manualne, takie jak masaż, mobilizacja stawów.

Terapia ręki to proces złożony, jeśli chcesz dowiedzieć się o nim więcej oraz poznać cenę usługi, skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Twoje pytania.